دعای عظم البلا رهــــــ☆سیدعلی☆بــــــــرم :: سخنان بزرگان
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

Up Page

نظرسنجی

برای تعجیل درفرج امام زمان(عج)چندتا صلوات حاضری بفرستی؟/
10تا
20
30
40
50جستجو

دوستان من

نویسندگان

 


*آنچه می*دانید، عمل کنید؛ و در آنچه نمی*دانید؛ احتیاط کنید تا روشن شوید؛ و اگر روشن شدید، بدانید که بعضی معلومات را زیر پا گذاشته*اید.


*نگاه تند به زیردست، برای ترساندن آزاررسانی از نوع حرام است؛ و تبسم به عاصی و گناه*کار، برای تشویق، یاری بر معصیت است.

*به فكر خود باشيم، خود را اصلاح كنيم. اگر به خود نرسيديم و خود را اصلاح نكرديم، نمي توانيم ديگران را اصلاح كنيم.

*اگر بي تفاوت باشيم و براي رفع گرفتاريها و بلاهايي كه اهل ايمان بدان مبتلا هستند دعا نكنيم، آن بلاها به ما هم نزديك خواهد بود.

*واي بر ما اگر در خصوص خوردنيها و نوشيدنيها از حرام اجتناب نكنيم! زيرا همين غذاها است كه منشأ علم و ايمان و يا كفر ما مي شود!

*خواندن قرآن در هر روز، و ادعیه مناسبه اوقات و امکنه (مکان*ها)، در تعقیبات و غیر آنها؛ و کثرت تردد در مساجد و مشاهد مشرفه؛ و زیارت علما و صلحاء و همنشینی با آنها، از مرضیات خدا و رسول(ص) است و باید روز به روز، مراقب زیادتی بصیرت و انس به عبادت و تلاوت و زیارت باشد.

*کثرت مجالست با اهل غفلت، مزید قساوت و تاریکی قلب و استیحاش (گریزان بودن) از عبادت و زیارات است؛ از این جهت است که احوال حسنه حاصله از عبادات و زیارات و تلاوت*ها، به سبب مجالست با ضعفا در ایمان، به سوء حال و نقصان، مبدل می*شوند؛ پس، مجالست با ضعیف الایمان ـ در غیر اضطرار و برای غیر هدایت آنهاـ سبب می*شود که ملکات حسنه خود را از دست بدهد، بلکه اخلاق فاسده آنها را یاد بگیرد.


*هر كه عمل كرد به معلومات خودش، خداوند مجهولات او را معلوم مي فرمايد!

*ا
گر می خواهید از ناحیه دعا به جایی برسید، زبان حالتان این باشد: تسلیم خدا هستیم، هر چه بخواهد بکند، بنا داریم عمل به وظیفه بندگی کنیم.

*با كسي نشست و برخاست كنيد كه همين كه او را ديديد به ياد خدا بيفتيد، به ياد طاعت خدا بيفتيد، نه با كساني كه در فكر معاصي هستند و انسان را از ياد خدا باز مي*دارند.

*وداع از اين دنيا براي ما بسيار نزديك است، ولي ما آن را بسيار دور مي*بينيم وگرنه اينقدر با هم نزاع نداشتيم.

*دنياپرستان را بنگريد كه به چه دل بسته*اند و بر سر چه با هم نزاع دارند، به دنيايي از كاغذ و مقوا و خانه عنكبوت!

http://www.goyda.ir

برای شادی روحشان فاتحه مع الصلوات

 

 

آیت لله حسن زاده آملی

 

مادر كه فرزند را دوست دارد، و عالمي كه متعلمان خود را، و نيكوكار كه محبّ محسن اليهم است، و سلطان عادل كه محب رعيت است ، و پيغمبران كه محب امتان اند؛ حبّشان بيشتر از حب محبوبان است،

پس خدا هم چنين با آنكه حبّ او اعظم و بيشتر است پس درد و الم و مرض و فقر براي علتي است مقتضي حب . (هزار و يك نكته - نكته 773)
...اگر انسان قلب شكسته‌اي پيدا كرد (فرمود: «أنا عند المنكسرة قلوبهم») مي‌شود ميزبان خدا.
اينكه (خدا) فرمود من نزد دل‌هاي شكسته‌ام، يعني اگر كسي دلشكسته شد، ميزبان خداست؛ چون يك انسان دلشكسته، از همه جا نا اميد است؛ فقط مي‌گويد الله؛ و درست مي‌گويد الله؛